درخشش زند در مسابقات منطقه ۷ کشور

توسط منتشر شده در : تیر ۱۸, ۱۴۰۱دسته بندی: اخبار, المپیاد

در مسابقات ورزشی منطقه ۷ کشور، موسسه آموزش عالی زند شیراز خوش درخشید

موسسه آموزش عالی زند شیراز در مسابقات ورزشی منطقه ۷ کشور به مقام اول رسید. آیین تجلیل از دانشجویان ورزشکار این موسسه آموزش عالی با حضور جمعی از مدیران ارشد و اساتید موسسه آموزش عالی زند شیراز، مدیر کل امور سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری فارس، معاونت توسعه امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان فارس، شماری از روسای هیات های ورزشی استان فارس و جمعی دیگر از مقامات مسئول با حضور گسترده دانشجویان و همراهی اصحاب رسانه در فضایی شاد و صمیمی در موسسه آموزش عالی زند شیراز برگزار شد.

ریاست موسسه آموزش عالی زند شیراز در این مراسم گفت: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، تحصیل، تهذیب نفس و ورزش سه عامل اصلی پیشرفت جوانان است.
دکتر سید ابراهیم حسینی در گفتگو با اصحاب رسانه گفت: با اشاره به اهمیت سرمایه گذاری بر پرورش جسم و تعالی روان به موازات پیشرفت های علمی افزود: جامعه ای سالم، پویا و سازنده است که دارای انسجام اجتماعی باشد و فعالیت های ورزشی از مهم ترین عواملی است که زمینه رشد و بالندگی انسجام اجتماعی را پدید می آورد. در همین راستا اهمیت دادن به علم، توجه به ورزش، سلامتی و نشاط دانشجویان در اولویت و دستور کار دانشگاه زند شیراز قرار دارد.
وی با تشریح موفقیت های این مرکز آموزشی در سطح کشور گفت: وزرات علوم هر ساله یک المپیاد ورزشی میان دانشجویان سراسر کشور برگزار می کند. بر اساس تصمیمات وزرات علوم، کشور به چند منطقه تقسیم شده که دانشجویان استان های فارس، بوشهر و کهکیلویه و بویراحمد تحت عنوان منطقه ۷ در رشته های ورزشی مختلف به رقابت می پردازند و تیم های برنده در المپیادهای ورزشی مسابقات سراسری کشوی شرکت خواهند کرد.
رئیس موسسه آموزش عالی «زند» شیراز با قدردانی از تلاش های دانشجویان ورزشکاری که در این دوره از مسابقات خوش درخشیدند، اظهار داشت: از موسسه آموزش عالی زند شیراز ۱۸ تیم در این مسابقات شرکت داشتند که تمامی تیم ها موفق به مدال آوری شده و در رده بندی هم به عنوان تیم دانشگاهی برتر در سطح منطقه هفت کشوری نائل شدیم.
این مقام عالی آموزشی با اعلام این خبر که تعداد زیادی از مدال های طلای مسابقات به ورزشکاران موسسه آموزش عالی زند شیراز اختصاص یافت، عنوان کرد: المپیاد سراسری دانشجویان در اوایل مرداد ماه در شهر تبریز برگزار خواهد شد و امیدواریم دانشجویان این مرکز آموزش عالی با تکرار موفقیت های پیشین حضور قدرتمندی در مسابقات کشوری داشته باشند و برگ زرینی را بر افتخارات استان پهناور فارس و کلانشهر شیراز که مهد علم و ادب است اضافه کنند.
دکتر حسینی در ادامه این موفقیت را حاصل تلاش و کوشش دانشجویان و فراهم نمودن امکانات لازم برای تمرین و ممارت آنها دانست و گفت: دختران و پسران دانشجو مرکز آموزش عالی زند به موازات هم در این مسابقات کارنامه زرینی بر جای گذاشتند و مدال آوری آنها زمینه ساز امیدواری های بیشتر در آینده است.
ریاست موسسه آموزش عالی زند شیراز با تشریح جزییاتی از این مسابقات خاطرنشان کرد: در این دوره از مسابقات بیش از ۱۵۰ دانشجو از موسسه آموزش عالی زند شیراز در رشته های فوتسال، دومیدانی، بسکتبال، والیبال، شنا، تنیس روی میز، کشتی و سایر رشته های پرمخاطب ورزشی شرکت کردند و در نهایت موفق به کسب مدال های رنگارنگی شدیم.
وی در ادامه با بیان این که مدال آوری دانشجویان در سال اخیر رشد فزاینده ای داشته است اظهار داشت: موسسه آموزش عالی زند شیراز رسالت های متعددی را برای خود تعریف کرده است که یکی از مهمترین آنها رسالت اجتماعی است. در حقیقت جامعه ای سالم، پویا و سازنده است که دارای انسجام اجتماعی باشد و فعالیت های ورزشی از مهم ترین عواملی است که زمینه رشد و بالندگی انسجام اجتماعی را پدید می آورد.
دکتر حسینی با بیان این که ورزش نقش موثری در ترویج همدلی، اتحاد، تقویت روحیه جوانمردی و پهلوانی در جامعه دارد اظهار داشت: جامعه ای که از نظر روانی و فیزیکی سالم باشد می تواند در عرصه های مختلف به رشد و تکامل و شکوفایی رسیده و از استعدادهای خود به نحو بهینه ای بهره برداری کند.
او با تقدیر از هیات موسس موسسه آموزش عالی زند شیراز که همواره حمایت های همه جانبه ای را برای دستیابی به موفقیت های بزرگ در زمینه های علمی، آموزشی و ورزشی در دستور کار قرار داده اند، اظهار داشت: تمامی ارکان دانشگاه در این موفقیت بزرگ سهیم هستند و برای تشویق بیشتر دانشجویان و مدال آوران جوایز ارزنده، تسهیلات، کمک های شهریه ای و مشوق های مختلفی در نظر گرفته شده و امیدواریم شاهد درخشش بیشتر آنها در مسابقات کشوری باشیم.
ریاست موسسه آموزش عالی زند شیراز در بخش دیگری از سخنانش به فراهم نمودن زیرساخت های ورزشی برای موفقیت های دانشجویان اشاره کرد و افزود: سالن ورزشی مجهز موسسه آموزش عالی زند شیراز در اختیار دانشجویان است و کمبود سایر امکانات ورزشی را با راهکارهایی نظیر انعقاد قرارداد با مجموعه ورزشی در سطح شهر جبران کرده ایم تا بدین وسیله بستر مناسبی برای فعالیت و تمرین دانشجویان فراهم شود.
او در بخش پایانی سخنانش با شیرازنوین با قدردانی از تلاش ها و موفقیت های دانشجویان برای نیل به این موفقیت بزرگ اظهار داشت: امیدواریم در آینده موفقیت های دانشجویان در تمامی زمینه های تحصیلی، ورزشی و زندگی فردی و اجتماعی تکرار شود و شاهد آینده درخشانی برای یکایک آنها باشیم.

در ادامه این مراسم معاونت توسعه امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان فارس گفت: موفقیت های دانشجویان در کسب مدال های استانی، کشوری و جهانی از تاثیرگذاری عمیقی برخوردار بوده و زمینه رشد و تعالی جامعه و انزوای آسیب های اجتماعی را فراهم می آورد.
دکتر محسن کریمی با بیان این که ارزش موفقیت های ورزشی و علمی دست کمی از یکدیگر ندارند اظهار داشت: یکی از رسالت های مهم دانشگاه الگوسازی است. بدین معنا که استعدادهای برتر ورزشی و علمی را جذب کرده و به عنوان الگویی موفق در برابر سایر دانشجویان و نسل جوان قرار می دهد.
او با ابراز مسرت پیرامون حضور در جمع دانشجویان قهرمان موسسه آموزش عالی زند شیراز گفت: دانشگاه در حوزه های جوان گرایی و جوان محوری رسالت های مهمی در دوش دارد و اداره کل ورزش و جوانان استان فارس با همکاری هیات های ورزشی نسبت به برگزاری سمینارهای تخصصی در ورزش های مختلف اقدام می کند و تعامل خوبی با مراکز دانشجویی دارد.

در ادامه این مراسم معاون دانشجویی و فرهنگی موسسه آموزش عالی زند شیراز گفت: جوانان ورزشکار نماد سالم زیستی هستند و می توانند الگوی مناسبی برای جامعه، دانشجویان و به ویژه گروه همسانان خود باشند. دکتر فائزه فریدونی با تشریح گوشه ای از موفقیت های این مرکز علمی اظهار داشت: موسسه آموزش عالی زند شیراز با ۱۸ تیم متشکل از دختران و پسران در رشته های مختلف ورزشی در مسابقات منطقه ۷ کشور (استان های فارس، بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد) شرکت کردند که خوشبختانه تمامی تیم های اعزامی موفق به کسب مدال های رنگارنگ شده و جواز حضور در مسابقات کشوری را یافتند.
وی افزود: موسسه آموزش عالی زند در مجموع با کسب ۱۰ مدال قهرمانی، ۳ نایب قهرمانی و پنج مقام سومی به مسابقات کشوری راه یافت و دانشجویان این مرکز آموزش عالی با کسب ۳۱ مدال طلا، ۲۴ مدال نقره و ۲۳ مدال برنز در بخش انفرادی بیشترین سهمیه المپیاد کشوری را کسب کرده و خوش درخشیدند.
دکتر فریدونی در بخش پایانی سخنانش اظهار داشت: موسسه آموزش عالی زند شیراز به عنوان یک دانشگاه جامعه محور به فعالیت های سالم زیستی و سلامت جسم و روان در سطح جامعه و به ویژه اقشار جوان نگاه ویژه ای داشته و در این راستا با تامین امکانات و زیرساخت های لازم گام های بلندی در راستای ظهور و درخشش استعدادها در زمینه های علمی و ورزشی برداشته است.