ایجاد تسهیلات تحصیلی ویژه برای سربازان ارتش

توسط منتشر شده در : مهر ۴, ۱۳۹۷دسته بندی: اخبار

رئیس ستاد ارشد ارتش در استانهای فارس و کهکیلویه و بویراحمد در نشست هم‌اندیشی با قائم مقام دانشگاه زند از آمادگی این نیرو برای همکاری‌های علمی و آموزشی با دانشگاه خبر داد.

سرهنگ فریدون رئیسی، در جلسه هم‌اندیشی با قائم مقام موسسه آموزشی عالی زند شیراز با توجه به اقدامت مثبت صورت‌گرفته از سوی این دانشگاه در حوزه توانمند سازی و آموزشی نیروی کارآمد اظهار کرد: بدون شک اعتلا و سربلندی میهن عزیزمان مرهون تلاش همه جانبه اصحاب علم و دانش در راستای فتح قله های رفیع علم و فناوری و توسعه فرهنگی و اجتماعی این مرز و بوم است.

رئیس ستاد ارشد ارتش در استانهای فارس و کهکیلویه و بویراحمد افزود: این نیرو آمادگی لازم برای هم‌افزایی و همکاری با مراکز علمی ازجمله دانشگاه زند را دارد.

قائم مقام موسسه آموزش عالی زند با بیان اینکه شرایط اقتصادی کشور که حاصل فشار روز افزون قدرت های متخاصم است اقتضائات جدیدی برای دانشگاه ها پدید آورده است، گفت: در این شرایط دانشگاه ها می توانند با تلاش روز افزون تهدیدهای جنگ تحمیلی اقتصادی غرب را به فرصت هایی ناب تبدیل کنند و با گام هایی سنجیده و دقیق نظام اقتصادی مستقل از نفت را پایه ریزی نمایند.

وی ادامه داد: دانشگاه ها به مثابه نهاد مولد دانش و همچنین به عنوان کارآفرین نقشی اساسی در نوآوری و توسعه تکنولوژی ایفا می کنند.

مهندس فیروزثانی افزود: دانشگاهیان در گیر و دار مشکلات روزگار و دشمنی‌های قدرت های سلطه جوی جهانی با ملت شریف ایران از حرکت به سمت ایجاد تحول در تولید علم بومی و علوم انسانی ایرانی – اسلامی و تلاش برای رفع معضلات کشور نباید غفلت کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات تحصیلی سربازان ارتش از تسهیلات ویژه این دانشگاه برای سربازان وظیفه خبر داد و افزود: ما آمادگی داریم سربازانی که تحصیلات تکمیلی خود را در موسسه  آموزش عالی زند بگذرانند طرح آموزش و پژوهش مرتبط با حوزه دفاعی، آموزشهای مجازی، رویدادهای کار آفرینی، مستند سازی رویدادها و سایر مسایل ارجاع شده به دانشگاه را حمایت و پشتیبانی کنیم.