*زند شیراز، در میان پنج دانشگاه برتر المپیاد فرهنگی ورزشی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور

توسط منتشر شده در : تیر ۲۶, ۱۴۰۱دسته بندی: اخبار, المپیاد

*زند شیراز، در میان پنج دانشگاه برتر المپیاد فرهنگی ورزشی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور*

 

رییس موسسه آموزش عالی زند شیراز با اشاره به موفقیت دانشجویان این موسسه در المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان کشور در تبریز اظهار داشت:

دانشگاه زند شیراز با شرکت در مسابقات منطقه هفت کشور با‌حضور استان های فارس، بوشهر و کهکیلویه و بویر احمد موفق شد بالاترین امتیاز حضور در پانزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان سراسر کشور به میزبانی تبریز را به دست بیاورد.

سید ابراهیم حسینی با بیان اینکه دانشگاه زند با اعزام گروهی از دانشجویان ورزشکار دختر خود به این المپیاد  توانست مقام ها و مدال های رنگارنگی را برای استان فارس و شهر شیراز کسب کند، خاطرنشان کرد: زند یکی از معدود موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی شرکت کننده در این مسابقات بود که توانست در بین تمام دانشگاه ها و موسسات تابعه وزرات علوم به مقام پنجمی کل کشور نائل آید.

به گفته وی، موسسه زند موفق شد پس از دانشگاه های بنامی همچون دانشگاه تهران، دانشگاه اصفهان، دانشگاه الزهرا(س) و فردوسی مشهد شانه به شانه این مراکز بزرگ، جای خود را در رتبه پنجم این جدول تثبیت کند.

رییس موسسه آموزش عالی زند شیراز‌ از جمله مقام های کسب شده توسط دانشجویان دختر،

در این مسابقات را کسب مقام اول تنیس روی میز توسط خانم ملیکا عامر طاس و دعوت ایشان به تیم ملی تنیس عنوان کرد و ادامه داد: کسب مقام اول مسابقات تکواندو در بخش کبورگی وزن۴۹ کیلوگرم توسط خانم بهاره فریدونی و کسب مقام اول مسابقات تکواندو در بخش کبورگی وزن ۵۷ توسط خانم آیدا خورشیدی از دیگر عناوینی است که توسط دانشجویان دختر این دانشگاه کسب شده است.

حسینی در ادامه سخنان خود کسب مقام دوم تنیس روی میز گروهی و کسب مقام دوم ۶۰متر با مانع توسط خانم مینا رضایی را نیز مورد اشاره قرار داد و گفت: کسب مقام دوم شنا در رشته ۲۰۰ متر قورباغه توسط خانم فاطمه پگاه راد و کسب مقام سوم مسابقات بدمينتون دونفره توسط خانم ها نرگس طلوعی و درنا ابراهیمی از دیگر افتخارات دانشجویان دختر این دانشگاه است.

وی با بیان اینکه مقام سوم تیمی مسابقات تکواندو این دوره از رقابت ها نیز به نام تیم تکواندو دانشگاه زند ثبت شده است، اظهارداشت: کسب مقام سوم در ماده ۶۶*۴ متر آزاد تیمی به همراه کسب مقام سوم ۱۰۰ متر قورباغه توسط خانم فاطمه پگاه راد از جمله دیگر موفقیت های دانشجویان این دانشگاه بوده است.

رییس موسسه آموزش عالی زند در بخش دیگری از سخنان از کسب مقام چهارم تیمی توسط تیم شنای این دانشگاه در این رقابت ها خبر داد و افزود: کسب مقام چهارم انفرادی در رشته ۲۰۰ متر آزاد توسط خانم فاطمه پگاه راد به همراه کسب مقام چهارم انفرادی در رشته ۱۰۰ متر کرال پشت توسط خانم معصومه حیدری هم در کارنامه افتخارات دانشجویان دختر این دانشگاه ثبت شده است.

حسینی در ادامه سخنان خود کسب مقام پنجم توسط تیم والیبال این دانشگاه را نیز مورد اشاره قرار داد و گفت: کسب مقام پنجم ۶۰ متر آزاد تیم دو و میدانی توسط خانم مینا رضایی به همراه کسب مقام پنجم مسابقات تکواندو در بخش کیورگی وزن ۴۶ توسط خانم فاطمه قربانی نیز از دیگر توفیقات دانشجویان این دانشگاه در المپیاد فرهنگی دانشجویان کشور در تبریز است که می توان به آن اشاره کرد‌.